MICHAŁ BORCZUCH

VIRTUAL WORKSPACE

borcz21

 

Terminy spotkań: 3 - 30 czerwca 2021 roku w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-20. 

PRZEMIANY

Teatr Studio w Warszawie oraz Teatr Polski w Bydgoszczy zapraszają do udziału młodzież w wieku 12-17 lat do uczestnictwa w projekcie Michała Borczucha, którego punktem wyjścia jest praca nad spektaklem inspirowanym „Przemianami” Owidiusza. Projekt ma charakter włączający – podczas warsztatów zostanie stworzona grupa, która będzie pracować wraz z reżyserem i dramaturgiem nad scenariuszem spektaklu, bazując na doświadczeniach związanych z dojrzewaniem oraz podejmując temat relacji z rówieśnikami w mediach społecznościowych. Wspólnie odpowiemy na pytania: Jak wyobrażam sobie dorosłość? Jak widzę dorosłych dzisiaj? Co oznacza wchodzenie w samodzielność i niezależność?

Jakie mam oczekiwania wobec swojej przyszłości? Jak powinna ona wyglądać? Jako pracownicy i pracownice teatrów chcemy zainicjować spotkanie, podczas którego odsłonimy proces produkcji teatralnej i zaprosimy Was do wspólnego twórczego działania. 

Grupa będzie pracować za pośrednictwem platformy ZOOM. Spośród uczestników warsztatu zostaną wybrane osoby, które dołączą do obsady spektaklu Michała Borczucha. Premiera planowana jest na 19 września w Teatrze Studio w Warszawie i 9 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

INFORMACJE DODATOWE

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2021 roku

Możesz również zgłosić się do projektu za pomocą krótkiego video, w którym odpowiesz na pytania w formularzu. Po prostu nagraj film i dołącz go do formularza.

Teatr skontaktuje się w wybranymi osobami. Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. 

 Osoby niepełnoletnie, które wezmą udział w projekcie będą musiały otrzymać pisemną zgodę rodzica/opiekuna. 

Terminy spotkań: 3 - 30 czerwca 2021 roku w każdy wtorek i czwartek w godzinach 18-20. 

 W razie pytań prosimy kontaktować się z:

STUDIO Teatrgaleria w Warszawie
edukacja@teatrstudio.pl

Teatr Polski w Bydgoszczy
karolina.sosinska@teatrpolski.pl

MICHAŁ BORCZUCH

Urodzony w Krakowie w 1979 r. Zaczynał od adaptacji klasyki literatury dla teatru: Werther, Lulu, Leonce i Lena czy Faust. Później jego praktyka poszerzyła się o pracę z osobami z autyzmem (Paradiso), niewidomymi (Faust) i dziećmi z domu dziecka (siedmioletnia współpraca z Domem Dziecka w Szamocinie). Eksperymentuje i wychodzi poza przyzwyczajenia teatralnej publiczności. W ostatnich latach koncentruje się na budowaniu i opowiadaniu osobistych, intymnych historii. Takie jest autobiograficzne Wszystko o mojej matce (2016), natomiast Zew Cthulhu (2017), Żaby (2018), czy Kino Moralnego Niepokoju (2019) zbudowane są na intymnych historiach aktorów biorących w nich udział.

Od czasu do czasu powraca do dużych narracji, jak w Apokalipsie (2014) przywołującej postać Fallaci i Pasoliniego lub w Mojej walce (2017) czyli swobodnej i osobistej adaptacji wielotomowej powieści Knausgaard. W 2018 roku zadebiutował filmem fabularnym Komodo Dragons. Wielokrotnie nagradzany w Polsce (m.in. Laureat Paszportu Polityki w kategorii Teatr,  Dwukrotnie nagrody za reżyserię i dwukrotnie nagrody za najlepszy spektakl na festiwalu Boska Komedia). Pracuje również za granicą (Dusseldorf, Ljubljana, Berlin, Bazylea).

dddcropped-31542663_1924443164246722_5263940947661553664_o
s-1
o
d
GI